Рјешења за одрживо храњење 9 милијарди људи
Пољопривредни сектор је суочен с огромним изазовима како би прехранио 9,6 милијарди људи који ће, према подацима Организације за храну и пољопривреду (FAO), живјети на планети до 2050. године.
Издање часописа ISOfocus за мај/јун 2017. године истражује како високе пољопривредне технике и технологије могу да побољшају производни резултат уз минимизирање трошкова и очување ресурса. Међу интервјуисаним стручњацима су предузећа за производњу пољопривредних машина, лидери Уједињених нација и стручњаци за стандарде из различитих дијелова свијета, у областима од климатски паметне пољопривреде до одрживе производње какаа и храњивих млијечних производа.
Посљедње издање часописа приказује неке од могућности које постоје за паметну пољопривреду, наглашавајући како ће пољопривредни сектор највјероватније да оствари корист. Дају се примјери како нека предузећа већ искориштавају ово растуће тржиште, користећи предност модерних технологија, тако да је отпад ограничен, продуктивност максимизирана, утицај на природну средину што је могуће мањи.
Технике паметне пољопривреде у комбинацији с другима, укључујући интелигентну пољопривредну опрему засновану на IoT рјешењима, употребу дронова и наводњавање кап по кап, јасно су постављене да направе преокрет у трговини.
Како ће пољопривреда изгледати 2050. године? Једна ствар је сигурна, успјешно храњење 9,6 милијарди људи ће захтијевати трајни фокус на развоју стандарда, како би се осигурало да кораци који се направе с технологијом и даље позитивнo утичу на продуктивност и животну средину, које бисмо жељели да видимо током неколико сљедећих деценија.
Прочитајте ново издање часописа ISOfocus како бисте научили више о свему овоме.
Такође, Међународна организација за стандардизацију (ISO) у седмици од 5. јуна проводи кампању „Стандарди и пољопривреда”. Придружите се TweetChatu 8. 6. 2017. у 15 сати.
Преузето и прерађено са www.iso.org.